3 powody, dla których warto mieć wygodny fotel

Fotel to bardzo ważny element wyposażenia salonu. Jest to mebel, na którym spędzamy wiele czasu, wypoczywając, oglądając ulubiony program w telewizji lub przeglądając prasę. Zanim zdecydujemy się na wybór określonego modelu, dopasowanego do stylu naszego wnętrza i naszych potrzeb, warto przeanalizować, jakie cechy powinien mieć.

Przy zakupie fotela bardzo ważną kwestią jest miejsce, gdzie docelowo miałby się on znaleźć – czy ma to być mebel przeznaczony do salonu czy jadalni, a może tarasu lub biura? Inne parametry mają przecież wielofunkcyjne fotele biurowe, z możliwością regulacji siedzenia, systemem TILT czy chociażby praktyczną tapicerką z ekoskóry, a inne bujane siedziska z rattanu, stworzone z myślą o popołudniowej drzemce. Warto mieć więc wygodny fotel po to, by móc efektywnie oddać się pracy lub wypocząć w możliwie jak najlepszych, optymalnych warunkach.

fotel uszak

Drugim powodem, dla którego warto zainwestować w wygodny fotel, jest nasze zdrowie. Wybór tylko z pozoru jest prosty, ale niesie za sobą długofalowe konsekwencje. Codzienne korzystanie z fotela nieprzystosowanego do naszych potrzeb może narazić kręgosłup na nieodwracalne zmiany, zniekształcenia i skrzywienie. Wielogodzinna praca na zbyt niskim lub pozbawionym regulacji oparcia fotelu dość szybko spowoduje bóle mięśni, co w konsekwencji przekłada się na niepotrzebny stres i chroniczne zmęczenie, którego można przecież uniknąć. Podobnie wielogodzinne oglądanie telewizji w niekomfortowej pozycji naraża organizm na straty energii oraz – z biegiem lat – deformacje kręgosłupa.

Nie trzeba być analitykiem ani lekarzem, by dostrzec prosty fakt, że dobrze dobrany, wygodny fotel to inwestycja w ludzki potencjał. Udany wypoczynek jest przecież podstawą do kreatywnych działań. Na rynku jest obecnie wiele zróżnicowanych wariantów mebli, dzięki którym można w pełni się zrelaksować, czy to dodając aksamitny podnóżek lub regulując oparcie fotela pod pożądanym kątem.