Diety cud – Czy istnieją takie diety?

jadłospis dieta cud

Mnóstwo zachęcających tekstów o dietach cud atakuje nas z różnych stron. Wielu połasiło się na drastyczne, katorżnicze, szybkie diety. Chęć pozbycia się zbędnych kilogramów przysłania nam rozsądne spojrzenie na nasze zdrowie i napomnienia dietetyków i specjalistów ds. sposobów właściwego zdrowego żywności. Każda dieta narzuca nam rodzaj i ilość posiłków, obiecując bardziej niż wymarzoną figurę. Niestety po każdej diecie cud – gdy wydaje się nam, że osiągnęliśmy już upragniony efekt – powoli, trochę podświadomie wracamy do naszych starych nawyków żywieniowych sprzed okresu diety.

dieta cud

I oto – rozczarowanie i złość, bo oto co się stało – po wyrzeczeniach, rezygnowaniu z przyjemności, nasz organizm płata nam figle – i wraca do swojej pierwotnej postaci. Ponadto każdej diecie cud towarzyszą senność, zmiany nastroju, zmęczenie. Organizm wytwarza energię spalając najpierw tłuszcz, ale również tkankę mięśniową, którą jest bardzo trudno odbudować. Bez mięśni organizm jest osłabiony – dzięki pracy mięśni – spalamy tłuszcze, a jeśli są one „odchudzone” procesy spalania obniżają się i występuje efekt jo –jo.

Trzeba przemyśleć czy kosztem wielu drastycznych wyrzeczeń, narażając swoje zdrowie na poważne uszczerbki warto okupić chwilowe spełnienia marzenia o idealnej figurze czy może jednak postawić na powolną zmianę zwyczajów żywieniowych i systematyczne ćwiczenia, a efekt przyjdzie wolnej, ale na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =