Gdzie kupić tani zestaw: kabina z brodzikiem?

zestaw kabina z brodzikiem

Osoby, które podczas aranżacji łazienki decydują się na zakup kabiny prysznicowej często mają spory problem z dobraniem tych dwóch elementów. Zdawać by się mogło, że wystarczy znać kształt oraz rozmiar kabiny, by idealnie dopasować do niej brodzik. Nic bardziej mylnego! Istotny jest także promień brodzika oraz inne parametry. Z tych właśnie względów korzystniej jest zdecydować się na zakup kabiny prysznicowej w zestawie z pasującym do niej brodzikiem. Takie rozwiązanie nie tylko jest opcją rozwiązania wielu dylematów, ale często też po prostu tańszym wyborem. W dzisiejszym wpisie podpowiemy na co zwracać uwagę wybierac kabinę z brodzikiem oraz ktory zestaw jest najbardziej atrakcyjny cenowo – zapraszamy!

kabiny z brodzikiem

Na co zwracać uwagę wybierając kabinę z brodzikiem?

Wybierając zestaw składający się z kabiny prysznicowej oraz brodzika, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Zaczynając od samej kabiny prysznicowej powinniśmy sprawdzić z jakiego materiału została ona wykonana. Najtańsze modele cenowo bowiem mogą być zrobione z tworzywa sztucznego. Pomimo tego, że cena ich jest atrakcyjna, to jednak po krótkim czasie użytkowania kabina może żółknąć, pod wpływem czyszczenia natomiast mogą zacząć pojawiać się zarysowania, w które bardzo szybko wchodzi brud.

Najkorzystniej jest wybrać kabinę prysznicową wykonaną z hartowanego szkła. Materiał ten jest po prostu bezpieczny w użytkowaniu. Nawet w przypadku przypadkowego stłuczenia kabiny, szkło rozpada się na małe kawałki, które nie są w stanie zrobić poważnej krzywdy. Poza tym dobrze, jeśli szklana powierzchnia kabiny posiada specjalną powłokę ochronną. Jej zadaniem jest zabezpieczenie kabiny przed osadami, zanieczyszczeniami. Powłoka ochronna ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości jest bezproblemowe.

Poza tym oczywiście korzystniej jest wybrać kabinę znanej marki. Dzięki temu w przyszłości w razie naturalnego zużycia czy uszkodzenia części takich jak, uszczelki czy zawiasy, nie będzie problemu z otrzymaniem do niej części zamiennych, nawet wiele lat po wycofaniu danej kabiny z rynku.

 

Dobry brodzik prysznicowy, czyli jaki?

Integralną częścią kabiny prysznicowej jest brodzik. On także jest odpowiedzialny za komfort korzystania z natrysku. Modele, które znajdują się na rynku można podzielić przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Największą popularnością z pewnością cieszą się brodziki akrylowe. Produkty te są ciepłe, poza tym ich gładka powierzchnia jest bezproblemowa podczas czyszczenia. Atutem jest stosunkowo niska cena, porównując brodziki konglomeratowe.

Do najpopularniejszych zestawów składających się z kabiny prysznicowej oraz brodzika można zaliczyć zestaw Cersanit Basic, a także i kabinę z brodzikiem Sanplast TX5. Modele te pomimo tego, że znajdują się w atrakcyjnych cenach, zostały wykonane z dobrych materiałów oraz z dbałością o detale.

1 thought on “Gdzie kupić tani zestaw: kabina z brodzikiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 9 =