Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Używane auto z powodzeniem może jeszcze posłużyć przez co najmniej kilka lat, a jego zakup nie nadszarpnie portfela w takim samym stopniu co nabycie nowego pojazdu. Zrozumiała jest więc popularność rynku wtórnego, zawsze jednak powinno się z rozwagą podchodzić do takich transakcji.

Zakup używanego samochodu – jak nie przepłacić?

Zainteresowanie autami z drugiej ręki wynika z niskich cen na rynku wtórnym. Zbyt niska oferta powinna jednak wzbudzić czujność, bo jeśli wystawiony na sprzedaż egzemplarz mocno odbiega ceną od aut tej samej marki, modelu, wersji silnikowej i rocznika, najprawdopodobniej jest to pojazd po wypadku lub z inną równie poważną wadą. Nie warto też kupować aut od prywatnych pośredników, bo wtedy do ceny doliczana jest jeszcze prowizja. Co istotne, koszt nabycia auta obejmuje także wydatki eksploatacyjne, bo co z tego, że samochód zapłaciło się raptem kilka tysięcy, jeśli ciągle się psuje albo bardzo trudno jest do niego kupić części zamienne. Najlepszą opcją są popularne marki, jak Honda Accord – nie dość, że jest ogromny wybór egzemplarzy z różnych roczników, to serwis i naprawy nie wiążą się z nadmiernymi kosztami.

Czy warto kupić używane auto w salonie?

Używany samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej, ale też w salonie. U autoryzowanych dealerów coraz częściej spotkać można auta z drugiej ręki, a jak podkreślają klienci salonu Honda Plaza, jest to zakup bardzo bezpieczny i nawet jeśli cena jest tu trochę wyższa, to i tak się opłaca. Po pierwsze, do salonów trafiają stosunkowo nowe samochody, mające góra 5 lat. Po drugie, nim zostaną wystawione na sprzedaż, przechodzą gruntowny przegląd. Po trzecie, w salonie można liczyć na dostęp do pełnej dokumentacji samochodu, więc jego historia serwisowa oraz stan prawny nie budzą żadnych wątpliwości. Kupujący używane auto w salonie mogą także skorzystać z jazdy próbnej, podczas której da się jeszcze lepiej ocenić stan samochodu oraz sprawdzić, czy to rzeczywiście jest ten idealny model, dopasowany do własnych potrzeb.

 https://www.hondaplaza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 4 =