Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe?

zdjęcie

Chcąc zrobić idealne zdjęcie portretowe osoba interesująca się fotografią musi pamiętać o wielu rzeczach – od wyboru odpowiedniego obiektywu przez oświetlenie, a na wyborze kadru skończywszy. Każdy z tych z pozoru mało istotnych elementów może przeważyć o tym, że dane zdjęcia portretowe będą udane lub wręcz przeciwnie.

zdjęcia portretowe

Kontakt z osobą fotografowaną

Do tego dochodzi również potrzeba uzyskania kontaktu z osobą fotografowaną. Jeżeli nie będzie jej się dobrze pracowało z fotografem, trudno jest myśleć o zrobieniu dobrego zdjęcia. W wielu przypadkach najlepszy portret udał się fotografowi dopiero po wielu próbach i nawiązaniu kontaktu z modelką lub modelem. W internecie oraz książkach dla amatorów fotografii nie brakuje poradników na temat tego, jak powinna być robiona fotografia portretu i warto się z takimi informacjami zapoznać, jednak nie można zapominać o tym, że trzeba też zwyczajnie wyczuć idealną chwilę na zrobienie zdjęcia.

Można co prawda robić ich setki a nawet tysiące i później starać się na siłę znaleźć to jedno, które wyszło najlepiej ale doświadczeni fotografowie nie muszą tak pracować. W ich przypadku wystarczy zrobić kilkanaście, a czasami nawet kilka zdjęć, żeby wśród nich znalazło się to unikatowe, które na pewno będzie zachwycać później odbiorców portretu i na długo pozostanie w ich pamięci.

1 thought on “Jak zrobić dobre zdjęcia portretowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =