Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.

skup aut

Sprzedaż samochodu używanego na typowych portalach internetowych nie jest prosta. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji lub spotkania z zainteresowanymi osobami. Źródłem demotywacji potrafi być brak spodziewanych efektów w formie odsprzedaży auta. Nic niezwykłego, że jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z propozycji skupów aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Na co zwrócić uwagę, wybierając najodpowiedniejszy skup aut Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Jakie są przewagi skorzystania z usług profesjonalnego skupu samochodów?

Wszyscy ci, którzy planują spieniężyć własne auto do skupu, powinni poznać zalety, wynikające z takiej współpracy. Jest ich bowiem naprawdę mnóstwo. Auto skupy są głównie odpowiedzią na potrzeby właścicieli samochodów zepsutych w wyniku usterki czy zdarzenia drogowego. Poszukiwanie kupca na auta z tej grupy nie należy do najłatwiejszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. Umożliwia ona transport uszkodzonych pojazdów oraz umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać nabywcy na własną rękę. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo ciężko przebić się ze swoją ofertą na popularnych portalach.

W skupie pojazd można sprzedać w czasie kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym bezpłatną wycenę i wsparcie zespołu specjalistów. Decydując się na taką metodę sprzedaży, można liczyć jednocześnie na sporo różnych korzyści. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Poprawia to bezpieczeństwo transakcji oraz powoduje, że posiadacz auta nie musi oczekiwać, aż pieniądze trafią na jego konto. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego wyszukiwania kupca.

 

Które dokumenty muszę dostarczyć, jeśli samochód jest na kredyt?

W skupach samochodów używanych można sprzedać rozmaite pojazdy. Skupowane są tu zarówno stare, wysłużone auta, jak również nowocześniejsze samochody w idealnym stanie mechanicznym. Decydując się na sprzedaż swojego pojazdu do skup pojazdów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie papiery będą potrzebne. Z pewnością będzie to dokument rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać przeprowadzona. W skupie pojazdów należy również przedstawić kartę samochodu, gdy dokument taki był wydany. Ostatnim znaczącym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC.

Dużo osób zastanawia się natomiast, czy do skupu można przekazać auto bez ważnego OC. W rzeczywistości taka sprzedaż jest realna. Jego obecny właściciel zostanie natomiast pociągnięty do odpowiedzialności finansowej podczas wyrejestrowania auta. Podczas sprzedaży auta do skupu, niezbędne są też dokumenty jego dotychczasowego właściciela. Należy do nich zwłaszcza dowód osobisty. Sprawa komplikuje się, jak auto pozyskiwane było na współwłasność. Wówczas obecni muszą być ludzie ci, którzy figurują w papierach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

 

Czynniki wpływające na cenę skupu samochodów – co warto wiedzieć?

Ile płacą skupy aut za używane samochody? To jedno z najczęściej stawianych pytań. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Oferty tworzone są na podstawie wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest darmowa a także niezobowiązująca. Polega ona na wycenie stanu mechanicznego auta przez specjalistę. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów wskazywanych przez licznik i wygląd tapicerki i lakieru. Na ostateczną ofertę wpływa zatem sporo czynników. Należy zaznaczyć, iż skup aut nie płaci natomiast pełnej wartości rynkowej.

W praktyce można tu zarobić 80% wartości pojazdu, jeśli jego stan techniczny nie pozostawia sporo do życzenia. Wysłużone pojazdy w fatalnym stanie skupowane są za 60% wartości. Taka cena rekompensowana jest natomiast przez eliminację konieczności samodzielnego poszukiwania nabywcy. Sprzedaż starego pojazdu używanego jest bowiem bardzo trudna, czasochłonna, a nierzadko nawet niemożliwa. W skupach pojazdów takie samochody kupowane są od ręki, wraz z szybką wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dwa =