Myjka konopna i jej zalety!

Po kilku dekadach mija wreszcie szał na kolorowe, niezwykle atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie tanie i szkodliwe dla środowiska artykuły domowe i znaczymy wracać do korzeni. Doceniamy ekologię i rynek dostarczający produkty nieszkodzące naszej planecie. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak miliardy ton używanego przez ludzi plastiku i innych syntetycznych materiałów, wpływają także na nasz organizm. Nie jest tajemnicą, że drobiny mikroplastiku są już wszędzie, począwszy od wód, przez powietrze po nasze ciała. Ekologiczne alternatywy stają się więc nie tylko szansą na oddech dla Matki ziemi, ale i detoks dla naszego organizmu. Jednym z uniwersalnych artykułów, który może zastąpić stosowane produkty w naszym domu, jest myjka konopna. Jest ona dobrą alternatywą dla różnego rodzaju gąbek, zmywaków i ściereczek syntetycznych. Nie ustępuje im skutecznością, a jednocześnie jest w pełni kompostowalna, jak i w przeciwieństwie do nich zdecydowanie nie można nazwać jej jednorazową.

Myjka konopna to produkt wykonany z konopnego sznurka, który zadziwia swoimi naturalnymi właściwościami. Przede wszystkim sznurek konopny jest antybakteryjny i antygrzybiczny, co sprawia, że mycie nimi zarówno ciała, jak i naczyń czy powierzchni domowych jest jeszcze bardziej higieniczne. Właściwości te sprawiają także, że myjka konopna po użyciu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Wiele osób używających produktu twierdzi, że myjka ze sznurka konopnego nie tylko jest lepsza od gąbek i ściereczek, ale też jej żywotność jest zdecydowanie od kilku do nawet kilkunastu razy dłuższa. Zdarza się, że odpowiednie zadbanie o myjki ze sznurka konopnego sprawia, że zachowują one swoje super właściwości nawet przez pół roku, a często po tym czasie można je nadal używać, choćby do mycia podłóg czy mebli w ogrodzie. Niezależnie od jej zastosowania w momencie potrzeby jej wyczyszczenia, myjka konopna może być włożona z naczyniami do zmywarki, z ubraniami czy praniem gospodarczym do pralki, a nawet po prostu zalana wrzątkiem po dodaniu na nią sody oczyszczonej.

W przypadku stosowania myjki jako alternatywy dla gąbki kąpielowej, myjka konopna także świetnie spełnia swoje zadanie. Doskonale myje, wykonując lekki masaż i peeling ciała. Gdy stosowana jako zmywak do naczyń, radzi sobie świetnie z zaschniętym tłuszczem, ale i nie rysuje delikatnych powierzchni ceramicznych.

Myjka konopna może być zrobiona samemu ze sznurka konopnego albo zakupiona w sklepach oferujących tego typu produkty, takich jak drogeria internetowa PomarańczowaSowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =