Na dworze coraz cieplej – wakacje 2021!

Na dworze coraz cieplej, temperatury tylko sporadycznie spadają poniżej zera. Czas zatem krótko podsumować mijające chłodne dni i zacząć przygotowania do weekendowych wypadów poza miasto, żeby cieszyć się słońcem i powracającą zielenią.

góry

Nieodłącznym elementem większości wyjazdów, zwłaszcza krajowych, jest podróż samochodem. Zobaczmy więc z jakimi problemami się borykaliśmy i dlaczego potrzebowaliśmy pomocy na drodze między grudniem a lutym. Najczęstszym powodem korzystania z assistance motoryzacyjnego była awaria pojazdu (71%) – np. samochód nie chciał zapalić, akumulator się rozładował, czy też z powodu mrozu doświadczaliśmy usterek zawieszenia. Nie obyło się jednak niestety również bez wypadków, które stanowiły przyczynę 28% interwencji. Co ciekawe, pomimo braku silnych mrozów oraz intensywnych opadów śniegu liczba zgłaszanych próśb o interwencję w związku z awarią lub zdarzeniem motoryzacyjnym wzrosła w porównaniu do poprzedniego roku o blisko 30%. Pokazuje to, że coraz chętniej korzystamy ze wsparcia fachowców i cenimy posiadanie pakietu assistance.

Wraz z nadchodzącą wiosną warto zatem, przy okazji wymiany opon i pozimowego przeglądu stanu technicznego naszego auta, sprawdzić również zakres naszego ubezpieczenia. Przy zakupie assistance radzimy zwrócić szczególna uwagę na najczęstsze wykluczenia, żeby potem nie mieć niemiłej niespodzianki. Są wśród nich:

  • brak pomocy przy awarii (tylko wypadek) lub odwrotnie,
  • ochrona tylko w promieniu określonej liczby kilometrów od miejsca zamieszkania,
  • brak ochrony w promieniu określonej liczby kilometrów od miejsca zamieszkania np. wykluczenie w przypadku awarii pod domem,
  • zatankowanie niewłaściwego paliwa,
  • zatrzaśnięcie kluczyków,
  • defekt akumulatora (w sytuacjach, w których wyładował się w wyniku niedbałości klienta).

1 thought on “Na dworze coraz cieplej – wakacje 2021!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 1 =