Naturalna kosmetyka dziurawiec zwyczajny

kosmetyki z dziurawca zwyczajnego

Jest jedną z popularniejszych roślin leczniczych, choć i współczesna kosmetyka chętnie korzysta z jej niezwykłych właściwości. Dziurawiec zwyczajny z pewnością zostanie doceniony przez miłośników pięknego wyglądu, dla których podstawą skutecznej pielęgnacji skóry i włosów są naturalne kosmetyki. W jakich przypadkach warto sięgać po tę niezwykłą roślinę kosmetyczną? Dziurawiec zwyczajny jest ceniony przede wszystkim przez te osoby, które narzekają na problemy ze zbyt suchą skórą.

krem naturalny

Kosmetyki, w których pojawia się olej pozyskany z tej rośliny, pomaganie tylko zatrzymać w skórze więcej wody, ale i rozwiązać tak uciążliwe problemy, jak uczucie szorstkości i uporczywe swędzenie. Naturalna kosmetyka ceni też wyciąg z dziurawca zwyczajnego jako naturalny lek na takie problemy, jak zrogowaciała skóra rąk lub stóp. Kosmetyki z dziurawcem odgrywają także ważną rolę w pielęgnacji włosów.

Warto po nie sięgać w chwili, gdy włosy są zbyt suche i łamliwe. Maska z dodatkiem olejku z dziurawca zwyczajnego może też pomóc w walce z suchym łupieżem oraz korzystnie wpłynąć na wygląd włosów, poprzez nadanie im zdrowego, naturalnego blasku. Ponieważ dziurawiec zwyczajny jest dość uniwersalnym kosmetykiem, z kuracji z jego udziałem może skorzystać niemal każdy miłośnik naturalnego piękna. Warto o tym pamiętać, szczególnie w chwili, gdy naszym głównym problemem są zbyt suche włosy i przesuszająca się skóra.

1 thought on “Naturalna kosmetyka dziurawiec zwyczajny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *