O tym musisz pamiętać przechodząc kontrole na lotnisku!

lotnisko

Zasady i regulacje dotyczące tego co wolno, a czego nie wolno na określonych lotniskach, są zazwyczaj jasno określone. Często spotkać możemy się jednak z zachowaniami, które nie tylko są uciążliwe dla obsługi lotniska, ale również dla reszty podróżujących. Oto 5 rzeczy, o których należy pamiętać i których powinno się wystrzegać przechodząc przez kontrolę na lotnisku.

Przede wszystkim nie mów o rzeczach nielegalnych

Rozmowy o narkotykach, broni i bombach, chociaż mogą wydawać się zabawne w czasie przechodzenia przez kontrolę, alarmują i stawiają ochronę w stanie gotowości. Głupie żarty kosztować Cię mogą nie tylko kontrolę osobistą.

Opróżnij kieszenie

Przechodząc przez bramkę w czasie kontroli, nie zapomnij o opróżnieniu kieszeni. W plecaku bądź torbie, zostaw więc klucze, pieniądze, biżuterię. Nie zapomnij również o swoim telefonie.

kontrola na lotnisku

Obsługa lotniska to też ludzie

Przez kontrolę przechodzą każdego dnia setki tysięcy, a na większych lotniskach nawet miliony pasażerów. Nie utrudniaj więc pracy obsłudze lotniska. Jeśli zostaniesz zatrzymany na wyrywkową kontrolę osobistą – współpracuj. Kontrolerzy wykonują po prostu swoją pracę.

Nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki

Przebywając na lotnisku, co jakiś czas usłyszeć można automatyczny komunikat mówiący o nie zostawianiu bagażu bez opieki oraz o zgłaszaniu takich przypadków obsłudze lotniska. W związku z maksymalizacją bezpieczeństwa, każdy taki przypadek musi być sprawdzony. Dlatego przez cały czas miej oko na swoje rzeczy, nie tylko w czasie kontroli.

Bądź przygotowany

Kontrola na lotnisku nie powinna być dla Ciebie zaskoczeniem. Właśnie ze względu na to przed poddaniem się jej, powinieneś być całkowicie przygotowany. Płyny i kosmetyki zapakuj w przeźroczystym worku albo kosmetyczce jeszcze w domu, a po sprawdzeniu przez kontrolę karty pokładowej i paszportu, stojąc jeszcze w kolejce, powoli przygotowuj się do sprawnego przejścia przez bramkę.

To tylko kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać na lotnisku, jednak niewątpliwie ułatwią one życie nie tylko nam, ale również obsłudze lotniska i innym pasażerom.

Powiązane wpisy:

1 thought on “O tym musisz pamiętać przechodząc kontrole na lotnisku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =