Trwa ładowanie proszę czekać ...

WarZone Ressurection: Brotherhood - Strażnicy Oblati

22 listopada 2016

Opiekunowie Kardynała, Ofiarne Anioły, Nieśmiertelni Strażnicy to tylko kilka z przydomków używanych do opisania cichych, fanatycznych członków zakonu Straży Oblati. To elitarny odział Gwardii Hellvatican, zwane tak z powodu treningu, który otrzymują w górach Hellvatican. W górach tych porozrzucane są świątynie, klasztory i inne obiekty, które zostały wzniesione w monumentalnym stylu opisanym w starożytnych tekstach Ziemi. W klasztorach przebywają wszyscy ,,Prochowcy’’ i inne niespokojne dusze z których wszyscy są obdarzeni umiejętnościami w obrębie Sztuki. Wszyscy oni przechodzą trening pozwalający podążać im drogą Strażników Oblati.

Trenowani są przez księży Hellvatican pod dowództwem Mistrza Straży Brutusa Giammarino. Od momentu wcielenia do zakonu umysły rekrutów zostają oczyszczone, aby przez kolejne lata prowadzić je do światłości do momentu, kiedy staną się fanatykami oddanymi bez reszty Bractwu a przede wszystkim naukom Kardynała. Całe ich dotychczasowe życie, wierzenia i przesądy odchodzą w zapomnienie, a wszystko to w celu doprowadzenia ich do stanu, w którym przestają myśleć o czymkolwiek innym niż tylko służba. Po osiągnięciu odpowiedniego stanu poświęcenia stają się pozbawionymi wszelkich uczuć i emocji maszynami do zabijania. Ich zaufanie do Sztuki objawia się przez trening aż do momentu, kiedy naprawdę widzą tylko przez nią. Gdy dojdą do tego etapu ich oczy zostają oślepione za pomocą ,,Seeing Needle’’.

Kiedy ich oczy się zagoją i mają upiornie perłową barwę, wtedy ich oddanie dla światłości jest dopełnione. Ostatnim etapem szkolenia jest test, polega on na tym, że rekrut dotyka Pandordoxu- reliktu niewiadomego pochodzenia, który wysysa z niego resztki uczuć i emocji, jakie jeszcze pozostały. Niektórym ten test zajmuje kilka chwil, innym kilka dni, natomiast pechowcy nie zdają testu i popadają w niekończącą się pętlę szaleństwa i obłędu. Następnie przez pięć lat mężczyźni i kobiety stają się jednością ze swoimi zbrojami. Zbroje te wyposażone są w szereg broni służących do walki na krótki dystans. Na polu bitwy poruszają się parami, tych elitarnych ochroniarzy nic nie jest w stanie zatrzymać przed sprowadzeniem kompletnej anihilacji na wroga. Nie okazują litości, ani troski o własne bezpieczeństwo ich najważniejszym i jedynym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tym, których otrzymali zadanie ochronić.