Telewizor – Bez niego da się żyć, czyli sposoby na długie wieczory w domu!

telewizor

Czy Ty również uwielbiasz oglądać telewizor? Bardzo prawdopodobne. To nawyk, który wypracowujemy przez lata… od dzieciństwa. Mi udało się od tego uwolnić kilka lat temu… Mieszkałam sama, nie miałam telewizji, żyłam. To jednak nie jest łatwe. Żyjemy w kulturze, w której posiadanie telewizora to norma. Mało tego – wszystkie meble w salonie są ustawiane tak, by można było oglądać tv. Gdy moja Mama mówi, że nie ma tv w mieszkaniu, ludzie pytają: „to co, Ty robisz?”. Śmieszne 🙂 Ale tak właśnie się dzieje. U nas jest telewizor, bo Tata lubi oglądać. Ja oglądam rzadko, gdy Tata zawoła, że fajny film… Nie oglądam, bo nie ma co oglądać… no poza filmami już wspomnianymi. TVP Kultura się broni całkiem dobrze, chociaż po tych zmianach we władzach telewizji polskiej nie wiadomo, co będzie dalej…

życie bez telewizora

 

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić czas bez telewizora, przychodzę z pomocą.

I GRY

Tutaj mamy szerokie pole do popisu. Możemy na przykład wypożyczyć planszówkę – nie trzeba wówczas kupować. Uwielbiam scrabble! Kiedyś grałyśmy często z Siostrą w eurobiznes, extra zabawa. Chętnie bym pograła jednak w tę właśnie oldchoolową wersję, a nie w monopoly, które wg mnie jest dużo gorsze. Bardzo fajną grą jest też twister – daje dużo frajdy, jest bardzo zabawnie, gdy grają dorośli. Szachy – klasyka, która wcale nie musi być nudna. Karty – dla mnie numer jeden to tysiąc i remik.

Można pograć też w państwa – miasta. Pamiętacie? Każdy ma swoją karteluszkę, na której w kolumnach ma wypisane państwa, miasta, rzeczy, rośliny itd. Pojedynek jeden na jednego to jest to 🙂 Bez żadnych inwestycji obejdzie się też gra w statki. Rozrysowujemy plansze i strzelamy.

II PUZZLE

Puzzle to fantastyczny sposób na długi wieczór. Wycisza, uspakaja, relaksuje. Fajne puzzle to niewielki wydatek, a może dać wiele przyjemności przez dobrych kilka dni. No i fajnie, że można układać w kilka osób.

III INTERNET

Internet wcale nie jest lepszy od tv. Chodzi o umiejętność korzystania z jednego i drugiego. Jeśli akurat masz czas na zabawę w necie, to polecam kurnik. Gry karciane, kości, kalambury, scrabble. Przez pewien czas byłam trochę uzależniona od gry w bilard online. Oj bardzo to lubiłam. Uzależnień nie polecam, ale partyjkę od czasu do czasu jak najbardziej. Internet to skarbnica darmowych filmów on-line. Sama wybierasz, co chcesz oglądać, a nie jesteś skazana na program tv.

IV TWÓRCZOŚĆ

Wieczorami możesz zająć się własną twórczością. Możesz malować, rysować, rzeźbić, wylepiać, ozdabiać, wycinać, pisać. Co kogo pasjonuje.

V WSPÓLNE GOTOWANIE

Wieczory możesz przeznaczyć na gotowanie z facetem. Razem coś pichcicie, potem razem konsumujecie, do tego miła pogawędka… Ach jak przyjemnie.

VI DŁUGIE ROZMOWY

Długie wieczory można przeznaczyć na długie rozmowy… Ważne, wartościowe, mądre, refleksyjne, inspirujące, odkrywcze.

VII RELAKS ŁAZIENKOWY

Możesz mieć taki swój rytuał, że codziennie masz godzinę albo i dwie w łazience dla siebie. Medytacja w wannie, malowanie paznokci, maseczki, balsamy. Po takich przyjemnych zabiegach na pewno przyśnią Ci się same ładne rzeczy…

VIII KSIĄŻKI

W ciągu dnia mamy bardzo mało czasu na czytanie. Chociaż ostatnio odkryłam fajny sposób – Ala do huśtawki, a ja z książką i buujaka. Obie jesteśmy zadowolone. A dodam, że Ala lubi się huśtać i pół h nawet… Wieczór to świetny czas na usadowienie swoich 4 liter w ulubionym fotelu, zrobienie sobie gorącej czekolady i zaczytanie się jakąś fajną książką…

Ten czas możesz przeznaczyć na słuchanie muzyki, takiej Twojej ulubionej. Możesz pooglądać jakieś fajne klipy, poszukać nowości.

IX SŁUCHANIE MUZYKI

Ten czas możesz przeznaczyć na słuchanie muzyki, takiej Twojej ulubionej. Możesz pooglądać jakieś fajne klipy, poszukać nowości.

X UBRANIA

Oooo, to ten punkt, na który często marnuję dużo czasu w necie – szperanie na vintedzie. Mi to sprawia przyjemność, a co 🙂 To czas, kiedy można na spokojnie wyhaczyć jakąś czaderską spódniczkę czy torebkę.

XI KRZYŻÓWKI

O tak, można rozwiązywać krzyżówki, ale też inne łamigłówki. To super zajęcie, przyjemne, relaksujące.

XII MODELE

Na długie wieczory na pewno nadadzą się modele do sklejania. Statki, samoloty 🙂

XIII AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Na wieczór możesz też zostawić sobie zestaw ćwiczeń, który codziennie wykonujesz. Możesz pójść na siłownię, możesz pobiegać, pojeździć na rowerze, poćwiczyć jogę. Możesz też wyskoczyć na basen.

A jakie są Twoje sposoby na długie wieczory bez tv? 🙂

1 thought on “Telewizor – Bez niego da się żyć, czyli sposoby na długie wieczory w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + czternaście =