Wady i zalety klimatyzacji w domach i mieszkaniach

domowy klimatyzator

Ostatnie coraz bardziej gorące nie tylko lata, ale także i wiosny pokazują, że nie zawsze utrzymanie optymalnego komfortu cieplnego przy użyciu tylko wentylacji, jest wystarczające. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Dotyczy to zarówno mieszkańców domów, jak i mieszkań. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z popularnymi na rynku klimatyzatorami Vitoclima marki Viessmann. Przedstawimy wady i zalety tych urządzeń oraz podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

Klimatyzator Vitoclima – postaw na sprawdzoną markę!

W wielu nowoczesnych, parterowych domach montaż klimatyzatora jest wręcz wymogiem. Tylko dzięki niemu można bowiem zapewnić domownikom optymalny komfort cieplny. Wiele zależy także od tego, jak duże są okna w domu oraz czy mają wychodzić na stronę południową domu.

Wybierając klimatyzator do domu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, od których zależeć będzie komfort użytkowania tego urządzenia. Należy sprawdzić jaki tryb chłodzenia, a także i grzania ma dany klimatyzator. Z pewnością jednymi z lepszych są klimatyzatory Vitoclima. Poza sporej rozpiętości temperatur, trybu chłodzenia oraz grzania posiadają specjalny tryb pracy nocnej. Klimatyzatory Vitoclima posiadają wbudowane WiFi, dzięki czemu można obsługiwać je poprzez aplikację EWPE Smart.

klimatyzacja

Ponadto klimatyzator Vitoclima 200-S posiada specjalny tryb ochronny przed zamarzaniem. Dzięki niemu możliwe jest utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia na poziomie +8 stopni. Urządzenie posiada opcję turbo, czyli szybkiego nagrzewania lub chłodzenia pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę także na to, że Vitoclima posiada także funkcję osuszania powietrza. Potwierdzeniem wysokiej jakości tego urządzenia jest długa, bo aż pięcioletnia gwarancja producenta. Urządzenie posiada dodatkowy czujnik pomieszczenia, umieszczony na pilocie zdalnego sterowania. Klimatyzator poza tym posiada elektroniczną regulację w poziomie oraz pionie. Zaletą klimatyzatorów Vitoclima jest także estetyczny, nowoczesny wygląd, dzięki któremu urządzenia te pasują do wielu współczesnych aranżacji.

Gdzie można korzystnie kupić klimatyzator Vitoclima?

Jest wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, w których kupić można dobrej jakości klimatyzatory. Jednym z nich jest hurtownia hydrauliczna z Bydgoszczy. W tym sklepie instalacyjnym klimatyzatory Vitoclima dostępne są w dużej rozpiętości rodzajowej. Klimatyzatory w tym sklepie, w porównaniu do konkurencji są tańsze nawet o 30%! Decydując się na zakup w wymienionej hurtowni hydraulicznej liczyć można na fachowe doradztwo, szybką wysyłkę oraz bezpieczny transport zamówionych produktów.