Trwa ładowanie proszę czekać ...

Krzyżowcy - WarZone

22 listopada 2016

Krzyżowcy są częstym widokiem w centrum placu boju, podczas walki z łatwością wysyłają na tamten świat wszystkich wrogów Światłości, na których natrafią. Gdy walczą nie sposób określić, która z czterech rąk jest ich naturalną kończyną a która jest częścią kombinezonu. Krzyżowcy nie są rekrutowani w sposób tradycyjny, tylko najodważniejsi i najsilniejsi w wierze członkowie Drugiego Dyrektoriatu zgłaszają się, jako ochotnicy do przejścia szkolenia pozwalającego im zostać tym elitarnym żołnierzem. Mężczyźni i kobiety w pełni oddani sprawie poddawani są szkoleniu, podczas którego oczekuje się od nich, że całkowicie stracą poczucie indywidualności.

Proces pozwalający na to aby stać się Krzyżowcem jest efektem niedawno dokonanego postępu w dziedzinie elektroniki. Został on uznany przez Bractwo za wystarczająco bezpieczny do użycia. Potencjalny ochotnik przechodzi operację, podczas której do jego mózgu zostaje wprowadzony implant zawierający elektroniczny interfejs sterujący. Implant ten pozwala kandydatom na sterowanie dodatkowymi rękami dołączonymi do egzoszkieletowego pancerza bez pomocy systemów wsparcia sterowanych przez sztuczną inteligencję. Jednak proces ten ma też skutki negatywne. Pomijając fakt, że do niedawna była to bardzo ryzykowna operacja. Poczyniono jednak postęp w tym kierunku tak, że szanse powodzenia zabiegu znacznie się zwiększyły. Największym niebezpieczeństwem tej operacji jest możliwość, że wszczep zostanie odrzucony, wtedy ochotnik umiera w przeciągu dni lub nawet godzin.

Oprócz tego rekrut ten straci wszelkie połączenie ze Sztuką, spowodowane jest to ogromnym skupieniem, jakie jest wymagane do sterowania dodatkowymi kończynami. Jest to tak obciążające, że nie pozwala na rozwinięcie lub też posługiwanie się Sztuką. Jeśli jednak rekrut podoła temu obciążeniu i przetrwa wszystkie zmiany, jakie zostały dokonane na jego mózgu przechodzi do kolejnego etapu szkolenia. Podczas tego etapu przychodzi czas na żmudne ćwiczenia, które mają na celu uzyskanie kontroli i koordynacji wszystkich kończyn, zarówno tych naturalnych jak i mechanicznych. Proces ten jest długotrwały, mogą minąć lata zanim rekrut stanie się jednością ze zbroją. Kiedy jednak to nastąpi, nowy Krzyżowiec się narodzi i będzie gotów do wysłania na front bitwy z Ciemnością.