Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pancerz Wspomagany Vulkan

22 listopada 2016

Pancerz Wspomagany Vulkan jest to pancerz bojowy traktowany, jako lekki pojazd w armii Bauhaus. Tak naprawdę jest to ciężko opancerzona jednostka. Potężna machina wojenna kierowana przez operatorów, którzy za pomocą skomplikowanych systemów złożonych z zaworów ciśnieniowych i siłowników serwomechanizmów poruszają tymi kolosami na polu bitwy. Dzięki rozwinięciu tej technologii pojedynczy żołnierz staje się mobilną platformą bojową o ogromnej sile rażenia. W efekcie te mobilne maszyny pozwalają zaangażować się jednostkom do walki z nawet największymi potwornościami, jakie Mroczny Legion może rzucić do walki w zwarciu. Jednak nie zawsze pancerz jest wystarczająco mocny.

Z tego powodu jednostki Vulkan są obsadzane żołnierzami, którzy zgłaszają się do tej służby na ochotnika. Ze względu na dodatkowe szkolenie a także zwiększone ryzyko związane ze sterowaniem pancerza ochotnikami mogą zostać jedynie weterani, którzy służyli w innych jednostkach. Życie Operatora Pancerza Wspomaganego Vulkan jest najczęściej krótkotrwałe. Jednostki te są najczęściej wykorzystywane do przeprowadzania działań na terenie Wenusjańskich dżungli, potocznie znanych pod inną nieco mniej przyjemną dla ucha nazwą Zielone Piekła. Dżungla to niezwykle trudny teren, gęsty od przeszkód, które sprawiają, że poruszanie się klasycznych pojazdów wojskowych jest tam niemal niemożliwe lub w najlepszym przypadku bardzo utrudnione. To właśnie na takim polu bitwy Vulkany mogą w pełni pokazać swoją przewagę nad przeciwnikiem.

Pojazdy kroczące, które swoim opancerzeniem dorównują czołgom poruszają się po dżungli jak gdyby nie była dla nich żadną przeszkodą, ze względu na swoją mobilność są w stanie lawirować między przeszkodami. Ponadto każda z jednostek dysponuje ogromną siłą ognia, która pozwoli uśmiercić nawet najtwardszego przeciwnika, jednocześnie pancerz chroniący pilota zatrzyma niemal każdą odpowiedź ogniową. Machiny te poruszają się w niewielkich trzy jednostkowych oddziałach w skład ich uzbrojenia wchodzi ciężki karabin maszynowy CKM MG-80 oraz miotacz płomieni 1566 Prometheus. Jeśli jednak przewidujemy, że jednostki będą walczyć w zwarciu obie z broni możemy wymienić na Hydrauliczne Pięści Udarowe.