Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wenusjańscy Zwiadowcy

22 listopada 2016

Wenusjańscy Zwiadowcy to cieszący się największą sławą odział wojskowy Bauhaus w całym Układzie Słonecznym. Swoją popularność zawdzięczają wyszkoleniu sprawiającemu, że żołnierze z tego regimentu są wyśmienitymi strzelcami a jednocześnie bezgłośnymi łowcami. Wenusjańscy Zwiadowcy wiedzą jak prowadzić walkę z siłami Mrocznego Legionu, lecz to nie jedyny znany im front. Niezastąpieni są również w przypadku, gdy przeciwnikiem okazują się ludzie, pochodzący z rywalizujących megakorporacji. Najczęstszym zadaniem, jakie otrzymują do wykonania ci zwiadowcy jest przeprowadzenie akcji uderzeniowych, co zresztą realizują z chirurgiczną precyzją. Ich ofiarami padają najczęściej obrońcy szczególnie pożądanych celów, które chce objąć w posiadanie Bauhaus.


Obiekty te to najczęściej kopalnie lub zakłady przetwórcze zlokalizowane głęboko pośród Wenusjańskich dżungli. Skala, na jaką rozpowszechniły się przypadki przeprowadzania wrogich przejęć doprowadziła do sytuacji, w której rywalizacja pomiędzy Wenusjańskimi Zwiadowcami a Oddziałami Specjalnymi innych megakorporacji nie przypomina już zwykłego konfliktu. Starsi dowódcy zrobili z tego niebezpieczną grę w kotka i myszkę gdzie stawką jest życie. Żołnierze niczym drapieżniki przemierzają dżunglę i polują na swoich wrogów w tym zielonym piekle. Przeprowadzanie tej gry jest możliwe również z dość nietypowego powodu, jakim jest dobrze znany fakt, że członkowie Bauhaus to osoby mocno przywiązane do tradycji, w konsekwencji tego żołnierze nigdy nie przekraczają granic wyrysowanych przez ich honor.

Ta cecha wpływa na zachowania w stosunku do jeńców, którzy zostali pojmani podczas przeprowadzania starć. Traktowani są oni w sposób godny i humanitarny. Ranni, którzy ucierpieli podczas bitwy zostają opatrzeni a potem dochodzą do zdrowia pod odpowiednią medyczną opieką. To właśnie honor doprowadził do sytuacji gdzie walczący ze sobą wojownicy darzą się wzajemnym szacunkiem wynikającym z profesjonalizmu. Szczególna więź honoru utworzyła się pomiędzy Wenusjańskimi Zwiadowcami a Złotymi Lwami z Imperial Corporation. Jednakże jest jeden czas, gdy zwiadowcy porzucają wszelkie zasady i honor. To czas, w którym stają naprzeciw Mrocznemu Legionowi, gdyż to walka gdzie wróg nie odwzajemni podobnej uprzejmości.